Innovatie portfolio

Hieronder vindt u een lijst van vindingen die gepresenteerd zijn binnen MedtechPartners. Wanneer u op een vinding klikt kunt u een korte beschrijving van de vinding lezen. Mocht u interesse hebben in een van deze vindingen, neem dan contact op.

New Microneedle Applicator Device

De Kennisinstelling heeft een apparaat ontwikkeld om succesvol en consistent micronaalden in de huid in te kunnen brengen. De buitenste laag van de epidermis, het stratum corneum (SC) heeft een barrière functie.

Micronaalden zijn ontworpen om door het SC de levende epidermis te bereiken zodat stoffen daarin kunnen doordringen en de bloedvaten die zich daar bevinden kunnen bereiken. Aangezien zenuwuiteinden zich niet in deze regio bevinden is de methode pijnloos.

Vanwege de natuurlijke elasticiteit van de huid leidt het handmatig toedienen van de micro­naalden niet tot een succesvolle penetratie in de levende epidermis. Door de micronaalden met het instrument toe te dienen wordt de natuurlijke elasticiteit van de huid overwonnen. Dit resulteert in een succesvolle en consistente toediening van de micronaalden in de huid. Het apparaat werkt voor verschillende inter-individuele en intra-individuele variaties in de elasticiteit van de huid die het gevolg kunnen zijn van verschillen in leeftijd en plaats van toediening.

Status
De instelling zoekt nog partners voor de ontwikkeling van commerciële toepassingen.